סיפורים

רשימת סיפורים פרי עטי שפורסמו עד כה. כמעט כולם פורסמו ב"היה יהיה" (שנתון האגודה הישראלית למדע בדיוני ופנטסיה) או במסגרת פרויקט הסיפורים של כנס המדע הבדיוני "מאורות" המתקיים מדי שנה בירושלים.

לחלק מהסיפורים טרחתי לכתוב הקדמה המסבירה על תהליך כתיבתם.

הסיפורים מופיעים על פי סדר פרסומם מהחדש לישן.

הפרויקט של ארטמיס - פורסם לראשונה באסופת "היה יהיה 2023". סיפור נוסף בסדרת ארטמיס. המשך קורותיהם של נועה ואלכס בתחנת החלל "ארטמיס" ומאבקם באויב הנורא ביותר הידוע לאדם: פרויקט אינטגרציה.

נובמברונים 2023 - סיפורונים שנכתבו במסגרת פרויקט סיפורונובמבר במהלך חודש נובמבר 2023 1.

טיוטות - סיפורה של המשלחת הראשונה למאדים - זו שהעולם בחר לשכוח. נכתב עבור פרויקט מאורות 2022.

נובמברונים 2022 - סיפורונים שנכתבו במסגרת פרויקט סיפורונובמבר במהלך חודש נובמבר 2022.

ברנ"ש - האדם חסר המזל ביותר בעולם מגיע לירושלים. נכתב עבור פרויקט מאורות 2021.

בודפשט - סיפור ביקום "ישראמן" המתרחש במעוז "בודפשט" בזמן מלחמת יום הכיפורים.

היא לא תדע - היא דווקא יודעת היטב שהוא אוהב אותה, ודורשת מחיר כבד בתמורה. אך האם היא תחזיר לו אי פעם אהבה? הסיפור נכתב בהשראת השיר "היא לא תדע" של להקת גזוז, מהאלבום "גזוז", עבור פרויקט דני סנדרסון של אתר בלי פאניקה.

נובמברונים 2020 - סיפורונים שנכתבו במסגרת פרויקט סיפורונובמבר במהלך חודש נובמבר 2020 האיום והנורא.

בבקשה להאכיל את החתול - סיפור שנכתב עבור פרויקט מאורות 2020. משלחת מחקר מוצאת תחנת חלל נטושה ובה חידה. וחתול.

אורי - סיפור ביקום "ישראמן". מי היישות המסתורית העוקבת אחרי אלעד ומשפחתו? פורסם לראשונה ב"היה יהיה 2020".

רעבים - אתמול השכנה בדירה ממול אכלה לבעלה את הראש. משם הדברים יכלו רק להידרדר. סיפור מגיפות שלא קשור לשום מגיפה אקטואלית ששמעתם עליה. זהו סיפורי הראשון המתפרסם בבלי פאניקה. נכתב עבור פרויקט 20 שנה של האתר.

קפה בוץ - פאנפיק שבמרכזו קרוסאובר בין רוחות הערים של רותם ברוכין לישראמן, על רקע משבר נגיף הקורונה.

אבן, נייר, מספריים - פורסם במסגרת פרויקט הסיפורים של כנס "מאורות 2019". סיפורה של עיירה שלווה המאמצת יתום מסתורי בעל סוד נורא.

השליטים של ארטמיס - פורסם לראשונה באסופת "היה יהיה 2019". הצטרפו אל נועה ואלכס בתחנת החלל "ארטמיס" בעודם נאבקים באויב הנורא ביותר שהאנושות אי-פעם ידעה – הטימטום. מועמד לפרס גפן 2020 בקטגוריית הסיפור הקצר. אפשר לקרוא את הסיפור באתר האגודה הישראלית למד"ב ופנטסיה.

עלייתו של ישראמן - פורסם לראשונה באסופת "היה יהיה 2018". סיפור ראשון עם ישראמן, חביב הבלוג (בניגוד לפינת הדחקות שהיתה עד עכשיו). לאלעד יש חבר מעט משונה שאוהב לעזור לו בדרכים בעייתיות... יש לציין שהסיפור ממש לא מבוסס על חוויותיו של אף אדם אותו אתם מכירים או לא מכירים. מועמד לפרס גפן 2019 בקטגוריית הסיפור הקצר. אפשר לקרוא את הסיפור באתר האגודה הישראלית למד"ב ופנטסיה.

האורקל של רעות - פורסם במסגרת פרויקט הסיפורים של כנס "מאורות 2017". השתל המוחי של רעות מתנהג מעט... שונה מהשאר.

אורה השבורה - פורסם ב"היה יהיה 2017". בעולם בו הפיתוח הטכנולוגי יצא משליטה, צעיר מתוסכל הנזרק על ידי בת זוגו קונה רובוט מתוחכם ונקלע למצב לא צפוי.

מלכוד 22א - פורסם בפרויקט הסיפורים של "מאורות 2016", ומתרחש ביקום של סדרת "המוסד" מאת אסימוב. פקיד מכס אפרורי ומאובן מתקשה להסתגל לשינויים הפוליטיים המאיימים להחריב את אורח חייו ותפיסת עולמו.

התעוררות - פורסם ב"היה יהיה 2016". זוג נשוי פלוס שניים שעבר לגור במושב, עומד בפני כוח מסתורי המפורר לאיטו את התא המשפחתי על רקע חקירת תאונה מסתורית בתחנת החלל הבינלאומית.

בן כלאיים - פורסם במסגרת פרויקט הסיפורים של "מאורות 2015", ועוסק בבריונות בית ספרית ופשעי שנאה.

משותקת - סיפורי הראשון שהתקבל לפרסום, והופיע במקור בקובץ "היה יהיה 2015". שולמית היא אם חד הורית לילדה שנפצעה קשה בתאונת דרכים והפכה משותקת, הניצבת מול דילמה קשה.

תום - נכתב במסגרת סדנת הכתיבה של רוני גלבפיש ופורסם לבסוף בבלוג זה. הסיפור עוסק בגידול ילד על הרצף האוטיסטי ומבוסס על חוויית ההורות שלנו, ונכתב זמן מה לאחר שבננו אובחן על הרצף האוטיסטי. בניגוד לשאר, זהו אינו סיפור מהז'אנר הספקולטיבי.


  1. כן, החודש ההוא↩︎